Семінар “Безпека і надійність будівель і споруд”

27.12.2020 р. кафедра технологій зварювання та будівництва провела щорічний науковий семінар до дня Святого Миколая, який цього року був проведений під назвою: “Безпека і надійність будівель і споруд”. Було приділено увагу змінам нормативних документів, які набрали чинність в вересні 2022 р., зокрема доц. кафедри Корзаченко Микола Миколайович розповів про Зміну № 1 ДБН В.1.2-14:2018 “Загальні принципи забезпечення надійності та конструктивної безпеки будівель та споруд” та загальні принципи забезпечення надійності будівель і споруд. Здобувач Андрій Кеня поділився власним практичним досвідом по застосуванню під час роботи системи якості в будівництві. Дякуємо учасникам за плідну роботу, та запрошуємо до участі в наступному семінарі, що планується навесні.

Бінарне заняття для бакалаврів будівельників

04 грудня 2022 для 4 курсу спеціальності 192 Будівництво та цивільна інженерія з дисципліни «Залізобетонні конструкції» доцентом кафедри технологій зварювання та будівництва, к.т.н. Корзаченко М.М. та інженером проектувальником Даничем Д.І. було проведене бінарне заняття на тему: «Проектування залізобетонних конструкцій в програмному комплексі Ліра». Здобувачі мали змогу перегляну як створити розрахункову схему, задати навантаження та оптимізувати відсоток армування на основі напружено-деформованого стану конструкцій. Дякуємо Дмитру Даничу за співпрацю та сподіваємось на її плідне продовження!

Вебінар «SOFiSTiK 2023 software presentation»

28 жовтня викладачі кафедри технологій зварювання та будівнцитва і кафедри архітектури та дизайну середовища НУ “Чернігівська політехніка” взяли участь у вебінарі «SOFiSTiK 2023 software presentation», який проводився в рамках програми допомоги українським ЗВО.

В ході вебінару учасники ознайомилися із сучасним програмним забезпеченням в галузі архітектури та будівництва, можливостями BIM-проєкування будівель і споруд різноманітного призначення, прикладами проєктів, що реалізовані компанією SOFiSTiK.

Щиро дякуємо кампанії SOFiSTiK за надані нашому університету ліцензії для проведення навчального процесу (REVIT, тощо)

Вступ до магістратури

Шановні наші майбутні магістри!

Для того, що Ви не пропустили найважливіші дати Вступної кампанії-2022, ми розробили для Вас маршрутну карту.

Нагадуємо також, що Зустріч щодо вступу до магістратури відбудеться 16 червня о 15:00 за допомогою технологій ZOOM

Ідентифікатор конференції: 430 408 4216

Код доступу: 1111

Якщо ВИ не матимете змоги підключитися у вказаний час, не хвилюйтеся, ми обов’язково зробимо відезапис конференції та розмістимо його на каналі університету в YouTube https://www.youtube.com/c/CNUTChernihivUniversity

До зустрічі!

Захист кваліфікаційних робіт магістрів

25-26 травня на кафедрі відбувся захист кваліфікаційних робіт магістрів за спеціальностями 192 «Будівництво та цивільна інженерія» за освітньо-науковою програмою «Будівництво та цивільна інженерія» та 131 «Прикладна механіка» за освітньо-науковою програмою «Технології та устаткування зварювання».

Незважаючі на надскладні цьогорічні умови підготовки кваліфікаційних робіт, наші здобувачі справилися та продемонстрували цікаві інженерні рішення в галузях будівнитва та машинобудування.

Більшість робіт направлено на вирішення реальних найболючиших задач нашого регіону.

Вітаємо всіх з успішним захистом та бажаємо миру і найскорішої Перемоги!

Науковий семінар на тему: «Відродження»

Шановні друзі!

Щороку в стінах університету восени та на весні ми проводили наукові заходи, присвячені актуальним питанням збереження нашої спадщини.

Викладачі, студенти, науковці, працівники державних та приватних організацій, активісти збиралися в стінах НУ «Чернігівська політехніка» для обміну досвідом, розгляду питань пов’язаних з дослідження будівельних об’єктів та розробки заходів з порятунку занедбаних садиб, будівель та споруд.

Ця традиція була започаткована з 2013 р. – наукові заходи проводилися до дня Святого Миколая (19 грудня), а з 2020 року започатковано проведення подібного заходу ще й до дня Святого Миколи Чудотворця (22 травня).

Після проведення семінару студентів, доповіді яких було відзначено оргкомітетом, нагороджувалися солодкими подарунками та науковою літературою. Цьогоріч (20 травня) в рамках Тижня науки у Національному університеті “Чернігівська політехніка” в режимі онлайн було проведено науковий семінар на тему: «Відродження».

Питання на семінарі стосувалися створення швидкомонтованих містечок й надійних та комфортних будинків.

Одним з ключових питань стало обговорення, щодо терміну експлуатації модульних будівель, та питанням, що з такими модулями необхідно робити після вичерпання їх терміну експлуатації.

Дякуємо за участь та обговорення студентам, інженерам, проектувальникам та активістам!

А Аксютенко Крістіна та Бугаєвський Ілля обов’язково отримають свої солодкі подаруночки.

Круглий стіл: «Проблеми відновлення містобудівної структури та відродження пам’яток історико-архітектурної спадщини Чернігівського регіону»

19 травня 2022 року в рамках Тижня науки у Національному університеті “Чернігівська політехніка” в режимі онлайн було проведено круглий стіл на тему: «Проблеми відновлення містобудівної структури та відродження пам’яток історико-архітектурної спадщини Чернігівського регіону».

В роботі круглого столу взяли участь представники державної влади, провідні фахівці та відомі українські архітектори, зокрема: Артем Глущенко – начальник управління містобудування Чернігівської ОДА, Віталій Пашничук – Голова Чернігівської обласної організації Національної спілки архітекторів України, Тетяна Мазур – директор архітектурно-проєктної фірми «Портал М ЧП», м. Чернігів, Юрій Палеха – доктор географічних наук, професор, лауреат Державної премії в галузі архітектури 2003 року ДІПРОМІСТО, м Київ; Вікторія Якуша – архітекторка, дизайнерка, керівниця дизайн-студії Yakusha Design и лекторія Ya Vsesvit, а також викладачі кафедр архітектури та дизайну середовища, технологій зварювання та будівництва та студенти Національного університету «Чернігівська політехніка».

На зустрічі обговорювалися сучасні містобудівні проблеми Чернігова й населених пунктів Чернігівської області, які виникли у зв’язку з військовою агресією росії, а також було намічено шляхи відновлення пошкоджених будівель, інфраструктури Чернігова та інших населених пунктів області з урахуванням особливостей регіону.

А.І.Глущенко окреслив проблеми, які постали перед містобудівною галуззю Чернігівської області, Ю.М.Палеха анонсував розроблені зміни у містобудівній документації, та проаналізував особливості генерального плану Чернігова і шляхи його подальшого розвитку. Т.Г.Мазур наголосила на важливості розробки містобудівної документації та необхідності розробки комплексних планів на територіях громад, а також розвитку та вдосконалення транспортної та інженерної мережі міста.

В.Д. Пашничук запропонував використання технологій ЗD-сканування визначних архітектурних об’єктів з подальшим виконанням їх віртуальних моделей для туристичної галузі та представив концепцію “міста для людей”.

Представники архітектурно-дизайнерської студії Yakusha Design презентували авторську концепцію міста сталого розвитку та запропонували учасникам круглого столу взяти участь у розробці інноваційного проєкту архітектурного середовища Чернігова.

У дискусії взяли участь А.Глущенко, Ю.Палеха, Т.Мазур, В.Пашничук, В.Якуша, викладачі НУ “Чернігівська політехніка” С.Завацький, О.Пономаревська, О.Савченко, М.Корзаченко, В.Павленко, А.Лукашова, І.Прибитько, М.Корзаченко, а також здобувачі ВО Є.Сахно, А.Шак та інші. Учасники круглого столу відмітили конструктивність обговорення та необхідність у подальшому регулярних зустрічей.

1 2 3 4