Вітаємо Лазебного Леоніда та Зінченко Дарину з зайнятим другим місцем, а Вакулік Карину з третім місцем!
Конкурс студентських робіт з ВІМ проектування в Revit проводився в межах міжнародного проєкту The BRIDGE програми Erasmus+ «Подолання розриву між університетом і промисловістю: інноваційна магістерська навчальна програма, що підтримує розвиток зелених робочих місць і цифрових навичок в українському будівельному секторі»!!!
Дякуємо професору Анджею Гарбачу (Warsaw University of Technology, Польща) за проведення циклу захоплюючих лекцій (5-8 травня) для студентів спеціальності G19 – “Будівництво та цивільна інженерія”.
Професор Анджей Гарбач — провідний фахівець у сфері будівельних матеріалів, декан Факультету цивільної інженерії Варшавської політехніки, президент Міжнародного конгресу з полімерів у бетоні (ICPIC).
Автор понад 240 наукових праць, член багатьох міжнародних наукових комітетів та організацій.
30 квітня 2025 року на кафедрі технологій зварювання та будівництва відбувся другий віртуальний воркшоп в лабораторії інституту загальної механіки, Технічного університету, м. Аахен, Німеччина (IAM, RWTH, Aachen University, Germany) на тему: «IAM-Online workshop on 3D Scaning and metal`s surface profiles exploration».
В рамках візиту здобувачі та викладачі спеціальностей (освітніх програм): 131 Прикладна механіка (Технології та устаткування зварювання); 133 Галузеве машинобудування; 192 Будівництво та цивільна інженерія; 274 Автомобільний транспорт мали змогу познайомитись із методологією дослідження профілів металевих поверхонь за допомогою 3D профілографа, а, також, із технологією отримання панорамного зображення обʼєкта за допомогою 3D сканеру.
Кафедра технологій зварювання та будівництва висловлює щиру подяку завідувачу лабораторії пану Уве Наврату (Uwe Navrath) за змістовне заняття.
24 квітня 2024 року у змішаному форматі відбулася зустріч викладачів та здобувачів вищої освіти кафедри технологій зварювання та будівництва та кафедри архітектури та дизайну. Під час зустрічі було обговорено результати академічної мобільності викладачів до університету UNISANNIO, м. Беневенто, Італія в рамках проєкту The BRIDGE, що виконується за програмою Erasmus+ KA2 «Подолання розриву між університетами та бізнесом».
В рамках зустрічі Тімур Ганєєв поділився враженнями від BIM-орієнтованих практичних тренінгів для розробки архітектурних проєктів та енергоефективності в будівництві, зокрема в програмних пакетах Revit та TerMus Plus, представлених Dr. Alessandra De Angelis та Dr. Eliana Parcesepe. Особлива увага була приділена відвідуванню лабораторій університету і знайомству із сучасною матеріально-технічною базою.
Дякуємо організаторам за високий рівень підготовки та проведення усіх заходів у рамках програми академічної мобільності! Проєкт The BRIDGE співфінансується Європейським Союзом, проте висловлені погляди та думки належать лише авторам цього проєкту і не обов’язково відображають погляди Європейського Союзу чи Європейського виконавчого агентства з питань освіти та культури. Ні Європейський Союз, ні грантодавець не можуть нести за них відповідальність.
24 квітня 2025 року в рамках ХV Міжнародної науково-практичної конференції студентів, аспірантів та молодих вчених “ЮНІСТЬ НАУКИ – 2025“, що проходила 23–25 квітня в НУ “Чернігівська політехніка”, відбулося засідання секції Інженерії, виробництва та будівництва, підсекції Архітектури та будівництва.
Обговорювали надзвичайно цікаві теми: Thermography: метод неруйнівного контролю; 3D-модель церкви Миколи в Нових Млинах; Відновлення пошкодженої інфраструктури; Оцінка стану цегляної кладки; Конопляний бетон і солома в сучасному будівництві; «Рідке дерево» як альтернатива пластику; Особливості гідродинамічних умов Чернігова; та багато інших актуальних досліджень!
Особливу увагу було приділено темам збереження церковних споруд, де активну науково-дослідну діяльність веде кафедра архітектури та дизайну. Кафедра технологій зварювання та будівництва здійснює дослідження в галузі реставрації, реконструкції та відновлення.
Паралельно успішно відбулося засідання підсекції Механічної інженерії, технологій та транспорту, де, окрім тем машинобудування та транспорту, активно обговорювалися питання зварювальних технологій. Зокрема, були представлені доповіді: “Зварювання під флюсом пульсуючою дугою”, “Технологія 3Д електронно-променевого наплавлення”, “Перспективи використання зварних двотаврових балок з гофрованими стінками” тощо.
Окремо відзначимо, що частина студентських робіт виконувалась у рамках міжнародного проєкту The Bridge.
Засідання секції пройшло у дружній, невимушеній атмосфері, усі учасники мали можливість обговорити доповіді, поділитися ідеями та отримати конструктивні відгуки. Всі доповіді викликали жвавий інтерес та були схвально сприйняті аудиторією.
В рамках реалізації проєкту «Безбар’єрні маршрути» відбулася робоча зустріч представників Управління містобудування та архітектури ЧОДА, фахівців кафедр технологій зварювання та будівництва і архітектури та дизайну НУ «Чернігівська політехніка», а також Олишівської селищної ради.
За підтримки фахівців, громада долучилася до розробки концепції безбар’єрного простору, що має на меті створення зручної, доступної і безпечної інфраструктури для всіх жителів, зокрема осіб з інвалідністю, людей похилого віку та батьків з дітьми.
Метою проєкту є забезпечення можливості самостійного пересування в межах населеного пункту, повноцінного доступу до інфраструктурних об’єктів, комфортного проживання та створення умов для соціальної інтеграції й рівних можливостей у користуванні міськими просторами.
Очікується, що реалізація проєкту стане не лише практичним кроком до інклюзивності, а й прикладом системного підходу до розвитку місцевої інфраструктури відповідно до сучасних стандартів безбар’єрності.
19 грудня 2024 року у стінах Національного університету «Чернігівська політехніка» відбулося урочисте вручення стипендій Президентського фонду Леоніда Кучми «Україна». Стипендіями були нагороджені студенти, які продемонстрували високі академічні досягнення, активну участь у науковій діяльності та громадському житті університету.
Цього року стипендіатами стали:
– Глибовець Владислав студент навчально-наукового інституту електронних та інформаційних технологій.
– Мартиненко Іван студент навчально-наукового інституту електронних та інформаційних технологій.
– Артеменко Дарʼя студентка навчально-наукового інституту інженерії, виробництва та будівництва.
– Жежик Кирило, студент навчально-наукового інституту інженерії, виробництва та будівництва.
– Меховська Яна, студентка навчально-наукового інституту природничих та гуманітарних наук.
Адміністрація університету висловлює щиру подяку Президентському фонду Леоніда Кучми «Україна» за підтримку талановитої молоді та стимулювання їхнього розвитку.
«Стипендії, які сьогодні отримують наші студенти є не лише нагородою за високі академічні досягнення, а й визнанням їхнього внеску у наукову, громадську та соціальну діяльність університету. Вони є прикладом для всіх студентів, що наполеглива праця, цілеспрямованість та відданість своїй справі завжди знаходять гідне визнання»,- зазначив ректор НУ «Чернігівська політехніка» Олег Новомлинець.
Сьогоднішній день вкотре доводить, що співпраця з Президентським фондом Леоніда Кучми «Україна» відкриває нові можливості для нашої молоді. Дякуємо за ваш внесок у розвиток освіти, науки та інновацій. Вітаємо стипендіатів! Бажаємо вам не зупинятися на досягнутому, продовжувати вдосконалювати свої знання та вміння, реалізовувати науковий і творчий потенціал.
05.12. 2024 у змішаному режимі відбулася зустріч викладачів та здобувачів вищої освіти кафедри технологій зварювання та будівництва та кафедри архітектури та дизайну, в рамках проєкту The Bridge НУ «Чернігівська політехніка», що виконується за програмою Erasmus+ KA2 «Подолання розриву між університетами та бізнесом». Під час зустрічі було обговорено результати академічної мобільності викладачів НУ «Чернігівська політехніка» RWTH Aachen University (м. Аахен, Німеччина). Тімур Ганєєв поділився загальним враженням від структури університету та відвіданих лабораторій, зокрема (Mechanics I Exercise; IAM Labs and Workshops; WZL Laboratory for Machine Tools and Production Engineering; Virtual Lab and aixCAVE). Також, обговорено результати відвіданих майстер класів із застосування ВІМ-орієнтованого програмного забезпечення (Siemens NX; FlexPDE тощо).
29 листопада в рамках співпраці Чернігівської політехніки з асоціацією екологічного будівництва “Le Gaboin”, (France) відбулася відкрита лекція Люка Флуасака /Luc Floissac, доктора географії та планування, володаря сертифікату спеціаліста з архітектури та якості навколишнього середовища на тему «Конструкції з соломи: історія. ресурси. техніки».
Долучилися до лекції здобувачі спеціальностей (освітніх програм) Навчально-наукового інституту інженерії, виробництва та будівництва:
131 Прикладна механіка (Технології та устаткування зварювання),
192 Будівництво та цивільна інженерія (Будівництво та цивільна інженерія),
Здобувачі отримали цінну інформацію щодо застосування звичайної соломи як конструкційного матеріалу, особливостей технологій при зведенні різноманітних будівель і споруд у Франції. Лектором було приведено багато прикладів «зелених» архітектурно-будівельних рішень та реалізованих проєктів з використанням екологічних матеріалів.
Дякуємо нашим французьким партнерам та кафедрі технологій зварювання та будівництва Національного університету «Чернігівська політехніка» за організацію лекції.
18-22 листопада 2024 р. у межах реалізації проєкту «THE BRIDGE» №101127884 «Bridging the gap between university and industry: Master Curricular Supporting the Development of Green Jobs and Digital Skills in Ukrainian Building Sector» (ERASMUS-EDU-2023-CBHE-STRAND-2) відбулася навчальна мобільність та координаційна зустріч учасників проєкту у RWTH Aachen University (м. Аахен, Німеччина).
В рамках академічної мобільності команда Чернігівської політехніки ознайомилася з магістерськими програмами з ВІМ технологій, зокрема, з міждисциплінарним курсом – Master course “Resilient Civil Engineering”, відвідала лабораторії університету (Mechanics I Exercise; IAM Labs and Workshops; WZL Laboratory for Machine Tools and Production Engineering; Virtual Lab and aixCAVE) та взяла участь у майстер класах із застосування ВІМ-орієнтованого програмного забезпечення (Siemens NX; FlexPDE тощо).
У межах координаційної зустрічі було здійснено звітування за результатами роботи над реалізацією завдань проєкту у 2023/2024 році.