Відкрита лекція «Зварювальні матеріали»

23 листопада 2022 року здобувачі нашої кафедри спеціальності 131 “Прикладна механіка” ОП “Технології та устаткування зварювання” мали змогу долучитися до відкритої лекціі нашого колеги з Кафедри зварювального виробництва НТУУ “КПІ імені Ігоря Сікорського” (https://www.facebook.com/zvkpi/) Гаєвського Володимира Олеговича з курсу «Зварювальні матеріали».

Допомога одим одному в такий важкий час є дуже важливою на всіх рівнях.

Щиро дякуємо колегам за надану можливість та сподіваємося на продовження нашої дружби та співробітництва як в частині навчання, так в науці!

Все буде Україна!

3D моделі історичних пам’яток міста – проєкт, що об’єднав освітні заклади Чернігова

Нарешті можна підбити підсумки роботи над черговим проєктом – макетом П’ятницкої церкви.

Велика подяка всім, хто допомогав в реалізації проєкту: Управління освіти Чернігівської міської ради, Національний університет «Чернігівська політехніка», Chernihiv.IT, СендПульс та всі школи нашого міста. Попри всі негаразди та перепони, що спричинила війна, проєкт завершено.

Особлива подяка: Янина Тимошенко, Оксана Міронова, Оля Рись, Олександр Рись, Константин Розенштраус-Макаров, Тимур Ганєєв, Ігор Петренко.

Окрема подяка працівникам сфери освіти та учням шкіл, які приймали участь у створенні “пазлу” нашої історії – П’ятницкої церкви.

Візит до стейкхолдерів

Хтось відпочиває, а ми продовжуємо працювати.

Наприкінці серпня разом з представниками спорідненої Каф технологій машинобудування та деревообробки НУ Чернігівська політехніка мали змогу відвідати наших стейкхолдерів, компанію Brustyle Miros.

Це підприємство спортивного обладнання, що випускає спортивну та дитячу ігрову продукцію з 2007 року.

BruStyle має власне конструкторське бюро та сучасне високо-технологічне обладнання, що забезпечує повний технологічний цикл виробництва спортивних тренажерів, дитячих майданчиків та комплектуючих до них.

Вся продукція постійно проходить перевірку якості та безпеки. Наразі завод представлений двома торговими марками BruStyle та MIROS https://brustyle.com.ua/ .

Враховуючи специфіку продукції, що виготовляє фірма BruStyle, з представниками компанії були обговорені освітні програми спеціальностей:

131 «Прикладна механіка» за освітніми програмами «Технології машинобудування, Комп’ютерні системи проєктування» та «Технології та устаткування зварювання», 192 «Будівництво та цивільна інженерія» та 187 «Деревообробні та меблеві технології».

Результатами зустрічі є не тільки пропозиції до вказаних освітніх програм, а й підписання договорів щодо баз практичної підготовки здобувачів вищої освіти та про співробітництво між університетом і компанією BruStyle.

Дякуємо Грихно Костянтину за організацію зустрічі!

Фото Тимур Ганеев

П.С.. знайдіть на фото наших випускників

«ІННОВАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ У БУДІВНИЦТВІ, ЦИВІЛЬНІЙ ІНЖЕНЕРІЇ ТА АРХІТЕКТУРІ»

19-22 вересня 2021 р. в стінах НУ “Чернігівська політехніка” спільно із ДВНЗ «Придніпровська державна академія будівництва та архітектури», Державним науково-дослідним інститутом будівельних конструкцій” Академії будівництва України та Національним архітектурно-історичним заповідником “Чернігів стародавній” було проведено XIX міжнародну науково-практичну конференцію «ІННОВАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ У БУДІВНИЦТВІ, ЦИВІЛЬНІЙ ІНЖЕНЕРІЇ ТА АРХІТЕКТУРІ». Також, в рамках зустрічі, ректором НУ “Чернігівська політехніка” Олегом Новомлинцем та ректором ДВНЗ ПДАБА Миколою Савицьким було підписано меморандум про співпрацю вишів.

Практичний досвід в навчання

Сьогодні, в рамках вивчення дисциплін “Випробування будівель і споруд”, “Будівельні норми України” та “Будівельна механіка”, зі здобувачами вищої освіти – будівельниками гр. МБА-211,212, БА-191 та ПЦ-191 поділився практичним досвідом обстеження та реконструкції будівель, що знаходяться в передаварійному стані заступник генерального директора з технічних питань КНП “Чернігівського обласного медичного центру соціально значущих та небезпечних хвороб” Щеремет Ю.В.

Кафедра в житті Чернігова

Великий міський проект, частиною якого були дві кафедри Національного університету “Чернігівська політехніка” нарешті дійшов до логічного завершення. Днями були встановлені останні елементи скульптурної композиції. Зазвичай історія не зберігає призвища людей, що вклали частку себе в процес її створення, однак дуже приємно, що вони навчаються та працюють поряд: Сергей Бойко , Ігор Петренко , Олександр Бречко, Іван Дубовик, Марія Джиба, Олександр Овчар, Юра Потапенко…

Відкриття майстерні PLASTIC FANTASTIC

Пластик стає фантастичним!

♻ У п’ятницю, 10 вересня, команда ГО «Еко Місто» презентує майстерню ресайклінгу «Plastic Fantastic».

Захід відбудеться о 12:00 на території майстерні (вул. Бєлова, 4).⠀Серед спікерів: Радек Матула, Надзвичайний і Повноважний Посол Чеської Республіки в Україні, Олег Новомлинець, ректор НУ «Чернігівська політехніка», Сергій Безбородько, керівник ГО «Еко Місто». Модератор — Сергій Забара, менеджер проєкту.

📢 Запрошуємо представників медіа, а також усіх наших друзів. Поговоримо про результат ревіталізації старого простору та його наповнення в рамках проєкту «Plastic Fantastic», що реалізується за підтримки Посольства Чеської Республіки в Україні.

В програмі: прес-брифінг за участі запрошених спікерів, екскурсія майстернею, демонстрація можливостей обладнання, майстер-клас з переробки пластику.

☝️ Довідково:⠀Наприкінці 2020 року ГО «Еко Місто» та Національний університет «Чернігівська політехніка» підписали угоду про співпрацю й розвиток екологічних ініціатив. Була заснована спільна лабораторія на базі майстерні одного з кампусів університету. Ревіталізація простору стала можлива завдяки краудфандинговій кампанії і збору коштів серед еко-спільноти на платформі «Спільнокошт». Планується, що майстерня працюватиме у форматі Fab Lab та знаходиметься у розпорядженні дизайнерів, архітекторів, винахідників. Проєкт «Plastic Fantastic», реалізується “Еко Місто” за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки у рамках Transition Promotion Program.

10/09/2021

Сьогодні відбулася урочиста презентація майстерні переробки пластикових відходів (recycling studio “PlasticFantastic”) командою ГО “Еко Місто” під головуванням Сергія Безбородько спільно із ректором НУ “Чернігівська політехніка” Олегом Новомлинцем та надзвичайним і повноважним послом Чеської республіки в Україні Радеком Матулою.

Обстеження ДВК житлового будинку на Масанах

12.08.2021 р. доценти кафедри технологій зварювання та будівництва НУ “Чернігівська політехніка” Корзаченко М.М. та Ганєєв Т.Р., на прохання ОСББ “КРАСНОСІЛЬСЬКОГО 21-21А”, провели огляд горищного приміщення та димових і витяжних каналів житлового будинку по вул. Красносільського 21-21А, що на Масанах. При огляді встановлено, що на горищі, до покрівлі такі канали виконано з повнотілої глиняної цегли, а вище покрівлі з керамічної, пустотілої, облицювальної. Руйнування димових та витяжних каналів виявлено вище покрівлі, можна припустити, що дана цегла за своїми характеристиками не відповідає даним видам робіт. Попередньо можна сказати що руйнування відбувається за рахунок замокання та температурного перепаду під час опалювального сезону. При огляді також виявлено значне просідання вимощення навколо будинку.

Практика студентів в MC Bauchemie-Ukraine

Студенти будівельники НУ “Чернігівська політехніка” пройшли практику в МЦ-Академії на виробництві MC-Bauchemie Ukraine. Завдяки керівникині лабораторії бетону Євгенії Тихолаз, студенти пройшли повний курс “Основ бетону” та закріпили знання практично. Так робиться майбутнє з MC Bauchemie – практика, практика і ще раз практика. Щиро вдячні за надану можливість.

Співпраця кафедри з підприємствами

В рамках договору про співпрацю НУ “Чернігівська політехніка” та ТОВ «ІННОЛАБС» здобувачі вищої освіти за спеціальністю 192 Будівництво та цивільна інженерія прийняли участь в майстер-класі з приготування бетонів, що самоущільнюються. Під керівництвом директора ТОВ «ІННОЛАБС» Несіна Олександра Вікторовича дослідили вплив різноманітних наповнювачів та пластифікаторів. Тож маємо приємні враження від продуктивного спілкування, нові навички та цілу купу зразків для випробовування!