Академічна мобільність для викладачів «Training Mobility and Quality Assurance Control Meeting in RWTH Aachen University» (програма The BRIDGE)

18 жовтня 2024 року стартувала програма академічної мобільності для викладачів «Training Mobility and Quality Assurance Control Meeting in RWTH Aachen University» в рамках консорціуму проєкту Erasmus+K2 THE BRIDGE «Подолання розриву між університетом і промисловістю: інноваційна магістерська навчальна програма, що підтримує розвиток зелених робочих місць і цифрових навичок в українському будівельному секторі» («Bridging the Gap Between University and Industry: Master Curricular Supporting the Development of Green Jobs and Digital Skills in the Ukrainian Building Sector»).

Чернігівську політехніку в Німеччині представляє делегація у складі:

– Ірина Прибитько, директор ННІ Інженерії, виробництва та будівництва, координатор проєкту від НУ ЧП;

– Тімур Ганєєв, завідувач кафедри технологій зварювання та будівництва;

– Олена Савченко, завідувач кафедри архітектури та дизайну;

– Максим Болотов, доцент кафедри технологій зварювання та будівництва;

– Сергій Олексієнко, доцент кафедри технологій зварювання та будівництва;

– Михайло Руденко, старший викладач кафедри технологій зварювання та будівництва.

СЕМІНАР/ВЕБІНАР «БУДІВНИЦТВО 2024» ВІД КОМПАНІЇ «МАРМАЕР»

24 травня 2024р. науково-педагогічними працівниками кафедри у дистанційному форматі було прослухано навчальний семінар на тему:

«Будівництво 2024: Замовник будівництва, Містобудівна документація, Проєктна документація, Автор проєкту, Відмови у прийнятті документів, ДБН і проєктування, Експертиза об’єктів, Підрядники, Ліцензування у будівництві, Набуття права, Контроль та нагляд, Прийняття в експлуатацію».

Доповідачами семінару були:

Олександр Сергієнко – експерт з питань містобудування, голова правління УКРБУДКОНСАЛТГРУП, екс-керівник Управління дозвільних процедур ДАБІ.

Владислав Кисіль – провідний експерт у правових питаннях будівництва та нерухомості в Україні, адвокат, Партнер KPD Consulting, керівник практики нерухомості і будівництва.

На семінарі було розглянуто широкий спектр питань:

  • Особливості здійснення містобудівної діяльності в Україні; правовий статус замовник будівництва; містобудівна документація; категорії земель та їх правовий статус; цільове призначення земельної ділянки; проектувальник, розробник проектної документації та автор проекту; назва об’єкта будівництва; роботи подвійного призначення.
  • Електронна система у будівництві: РБД, кабінет замовника, ризиковість документів; ДІАМ; Державні будівельні норми (ДБН житлові будинки): статус, дія, чинність, вихідних даних на проектування; проект будівництва та проектна документація; експертиза об’єктів будівництва; підрядник з виконання будівельних робіт (ліцензування виконання будівельних робіт); проєкт постанови про ліцензування у будівництві; набуття права на виконання будівельних робіт; сертифікація, виконавча документація.
  • Архітектурно-будівельний контроль; прийняття в експлуатацію; архітектурно-будівельний нагляд; реконструкція, капітальний ремонт, ремонт, знесення – демонтаж, перепланування; судова практика в будівництві.

Для ознайомлення з повною програмою семінару, детальною інформацією про захід та спікерів можна ознайомитися за посиланням: https://marmaer.ua/k_course/stroitelstvo.

Щиро дякуємо компанії МАРМАЕР за надану можливість співпраці! Офіційний сайт компанії МАРМАЕР: https://marmaer.ua/.

Гостьова лекція професора Смирнова Ігоря Володимировича

24 травня 2024 року на кафедрі технологій зварювання та будівництва НУ «Чернігівська політехніка» для здобувачів першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти освітньої програми «Технології та устаткування зварювання» відбулась гостьова лекція д.т.н., професора кафедри зварювального виробництва НТУУ «КПІ їм. Ігоря Сікорського» Смирнова Ігоря Володимировича на тему: «Поверхневе зміцнення металевих виробів азотуванням в газорозрядній плазмі імпульсного тліючого розряду»

14-а Міжнародна науково-практична конференція «КОМПЛЕКСНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСІВ ТА СИСТЕМ»

24.05.2024 року в рамках 14-ї Міжнародної науково-практичної конференції «КОМПЛЕКСНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСІВ ТА СИСТЕМ» в змішаному форматі відбулась робота секції 5. ЗВАРЮВАННЯ ТА СПОРІДНЕНІ ПРОЦЕСИ І ТЕХНОЛОГІЇ. МАТЕРІАЛОЗНАВСТВО. Керував секцією д.т.н., професор кафедри зварювального виробництва Національного технічного університету України «КПІ ім.Ігоря Сікорського Смирнов Ігор Володимирович. Дякуємо усім учасникам за змістовні доповіді та жваву дискусію.

Проєкт MRIYA

17 травня в рамках наукового семінару «Цифрові технології в галузі архітектури та будівництва» наші дівчата з БА-211 (Бондар Катерина, Крищенко Ольга, Лещенко Тетяна, Сай Анастасія) представили свій проєкт MRIYA, з яким вони брали участь у Hackathon Wood Technology (Латвія).

Проєкт був виконаний разом зі здобувачами нашого дружнього університету Національний університет “Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка”

ДИСТАНЦІЙНІ КУРСИ КОШТОРИСНИКІВ

Запрошуємо здобувачів вищої освіти НУ «Чернігівська політехніка» на дистанційні курси «Кошторисна справа і ціноутворення в будівництві» (https://edu.smeta.ua/), що проводяться на базі Навчального центру фірми «Computer Logic Group», розробника кошторисного програмного забезпечення, партнера нашого університету у рамках проєкту «Будуємо майбутнє разом» (https://bmr.cl.com.ua/).

На курсі Ви навчитеся:

– складати кошторисну документацію;

– здійснювати розрахунки на окремі види робіт в будівництві;

– працювати з виконавчою документацією;

– завантажувати та працювати з файлами формату ІБД;

– перевіряти кошторисну документацію.

Вартість навчання – для здобувачів нашого університету з 50 % знижкою. Після завершення курсу всі учасники отримують сертифікати кошторисників. А студенти, які успішно проходять атестацію, отримують іменний «Атестат фахівця кошторисної справи».

Чернігів – стійке місто щасливих людей

15 травня пройшла онлайн-лекція Анастасії Пілман “Чернігів – стійке місто щасливих людей”.

Анастасія Пілман, одна з головних архітекторок фінського архітектурного бюро Kanttia2, розглянула важливість організації та контролю процесів планування і забудови міст на прикладах фінської системи, розкрила питання відновлення міст в Україні та поділилась досвідом європейських держав, де відбудова регулюється не лише генеральними, а й детальними планами.

Під час лекції спікерка презентувала пілотний проєкт методичних рекомендацій з будівництва по вул. Шевченка у місті Чернігові.

Відео доступне за посиланням: https://www.youtube.com/live/5sA_3D0w8ak?si=c3xY1ZZ5Sa4OLrMA

Проєкт “Активізація молоді в Чернігові заради сталого відновлення” організований ГО “Еко Місто Чернігів” за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) “Зміцнення громадської довіри в Україні (UCBI)”.

Цифрове 3D-сканування архітектурних пам’яток за підримки ЮНЕСКО

30 квітня та 1 травня здобувачі вищої освіти спеціальностей 192 «Будівництво та цивільна інженерія», 191 «Архітектура та містобудування» та 131 «Прикладна механіка» взяли участь у тренінгах від ЮНЕСКО щодо цифрового 3D-сканування архітектурних пам’яток .

Робота місії ЮНЕСКО/ІКОМОС пов’язана з розширеним документуванням стану збереження та оцінки пошкоджень елементів об’єктів в історичному центрі Чернігова (29 квітня – 3 травня 2024 року).

Студенти змогли познайомитися з поважними експертами програми ІКОМОС та ЮНЕСКО, а саме:

– Віктором Мануелем Мота Ферейрою (Португалія) – доцентом Лісабонського університету (Лісабонської школи архітектури), співкоординатором лабораторії 3D-сканування архітектурного факультету Лісабона (FAUL/CIAUD), експертом Міжнародного комітету архітектурної фотограмметрії CIPA Heritage Documentation, членом дослідницької групи “ArcHC_3D” в CIAUD, доктором філософії в галузі регіонального та міського планування;

– Пітером-Яном Де Восом (Бельгія) – істориком будівництва в інституті регіональної спадщини Erfgoed Leiden en Omstreken, спеціалістом в галузі історичних будівель в урбаністичному контексті і застосуванні цифрового документування для збереження архітектурної спадщини, членом Нідерландської асоціації істориків будівництва, членом правління Міжнародного комітету історичної фотограмметрії (CIPA Heritage Documentation);

– Маргаритою Скаманцарі (Греція) – науковим співробітником лабораторії фотограмметрії школи сільської, геодезичної та геометричної інженерії Афінського національного технічного університету, консультанта у сфері документації пам’яток архітектури;

– Сергієм Ревенко (Україна) – експертом з лазерного сканування та фотограмметрії Київського національного університету будівництва та архітектури, волонтером, фахівцем з документування руйнувань культурної спадщини України.

Цікавими виявилися не тільки лекції від професіоналів, а й самі майстер-класи з фотограмметрії та лазерного 3D-сканування архітектурних пам’яток, зокрема нашого Драмтеатру. Хлопці та дівчата змогли попрацювати з сучасним обладнанням в цій сфері, а також ознайомилися зі спеціалізованим програмним забезпеченням для опрацювання моделей.

Безбар’єрність як нова норма для наших міст

8 травня відбулась онлайн-лекція Анастасії Нагірняк “Безбар’єрність як нова норма для наших міст”.

Анастасія Нагірняк, керівниця комунікацій Big City Lab та дослідниця людського різноманіття в “Альбомі безбар’єрних рішень”, розповіла про послуги, простори та комунікацію міських проєктів та муніципалітету з населенням.

Вона висвітила питання, як саме простір формує спільноти, які посилюють громадянське суспільство, що і створює запит на якісні урбаністичні рішення. Лекторка наголосила на важливості створення міст, які гідно зустрінуть наших героїв.

Ми щиро дякуємо Анастасії Нагірняк за захоплюючу та пізнавальну лекцію! Її знання та досвід у сфері урбаністики надихнули учасників та зробили їх розуміння безбар’єрності більш повним та глибшим.

Також велика подяка всім учасникам за активну участь та зацікавленість у важливій темі створення безбар’єрних та дружніх міст для всіх громадян!

Відео зустрічі можна переглянути за посиланням: https://www.youtube.com/live/C9EC91pwgZs?si=zhm5sBuuDOcokzp_

Експрес-курс “Основи 3d друку та сканування”

20 лютого стартував новий спільний проєкт кафедри технологій зварювання та будівництва і Чернігівського обласного наукового ліцею. Пілотна назва експрес-курсу “Основи 3d друку та сканування”. Однак назва курсу передбачає великий обсяг знань та вмінь, тому “експрес” це лише тимчасово.

1 2 3 5