14-а Міжнародна науково-практична конференція «КОМПЛЕКСНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСІВ ТА СИСТЕМ»

24.05.2024 року в рамках 14-ї Міжнародної науково-практичної конференції «КОМПЛЕКСНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСІВ ТА СИСТЕМ» в змішаному форматі відбулась робота секції 5. ЗВАРЮВАННЯ ТА СПОРІДНЕНІ ПРОЦЕСИ І ТЕХНОЛОГІЇ. МАТЕРІАЛОЗНАВСТВО. Керував секцією д.т.н., професор кафедри зварювального виробництва Національного технічного університету України «КПІ ім.Ігоря Сікорського Смирнов Ігор Володимирович. Дякуємо усім учасникам за змістовні доповіді та жваву дискусію.

«Цифрові технології в галузі архітектури та будівництва»

17 травня в рамках тижня науки на кафедрі технологій зварювання та будівництва був проведений науковий семінар «Цифрові технології в галузі архітектури та будівництва».

Всі доповіді таким чи іншим чином були пов’язані з тематикою проєкту: The BRIDGE (101127884-ERASMUS-EDU-2023-CBHE-STRAND-2) «Подолання розриву між університетом і промисловістю: інноваційна магістерська навчальна програма, що підтримує розвиток зелених робочих місць і цифрових навичок в українському будівельному секторі» (https://stu.cn.ua/mizhnarodna-diyalnist/mizhnarodni-programy-ta-proekty/proyekt-the-bridge/).

Здобувачі та викладачі кафедри презентували свої напрацювання у галузі будівництва, архітектури та механічної інженерії, зокрема:

  • сучасні технічні і технологічні можливості фотограмметрії при 3D-скануванні будівель і споруд;
  • моделювання параметричних об’єктів та їх використання в сучасній архітектурі та дизайні;
  • інформаційно-розрахункові системи для об’єктів механічної інженерії;
  • інформаційні технології та системи в матеріалознавстві;
  • технології інформаційного моделювання об’єктів будівництва (BIM) у програмному комплексі ЛІРА-САПР;
  • цифрові технології Allplan при виконанні архітектурно-будівельних проєктів;
  • програмний комплекс “Будівельні технології: Кошторис”;
  • макетування з використанням CNC-технологій,
  • розробка та виготовлення обладання для лабораторій кафедри за допомогою адитивних технологій 3D-друку, тощо.

відбулося нагородження найкращих доповідачів Секції 19 “Будівництво та цивільна інженерія” ХІV Міжнародної науково-практичної конференції студентів, аспірантів та молодих учених «ЮНІСТЬ НАУКИ – 2024», що проходила 24-26 квітня в Чернігівській політехніці.

Щиро дякуємо всіх учасникам семінару за презентації та участь у обговоренні доповідей!

Hackathon Wood Technology

Команда Чернігівської політехніки у складі:
Бондар Катерини,
Крищенко Ольги,
Лещенко Тетяни,
Сай Анастасії,
здобувачок освітньої програми «Будівництво та цивільна інженерія» групи БА-211 наразі перебуває в Латвії в Відземському університеті прикладних наук (Vidzeme University of Applied Sciences) і готується до участі в Hackathon Wood Technology (23 – 25 лютого 2024).

Метою Хакатону є заохочення співпраці між учасниками для розробки рішень, які йдуть шляхом сучасної цифровізації, сталого та адаптивного дизайну з урахуванням контексту деревини у будівництві, вирішення проблем у деревному та циркулярному будівництві, будівництві інтер’єрів та приміщень для проведення заходів. Ідея полягає у заохоченні молоді до інноваційних рішень, сприянні майбутньому, де технології та екологічна свідомість сходяться у сфері застосування деревини.
Бажаємо успіхів нашим дівчаткам і тримаємо кулачки!

Семінар «Відновлення та модернізація пошкоджених будівель та споруд»

08 грудня в стінах Національного університету «Чернігівська політехніка» відбувся науковий семінар «Відновлення та модернізація пошкоджених будівель та споруд». Захід був проведений спільно з Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Чернігівській області в межах грантового проєкту № 81298093 «Енергоефективний навчальний заклад. Термомодернізація закладів П(ПТ)О у рамках розроблених курсів енергоефективності. 2.0» (ENEFEDU 2.0) #GIZ_ENEFEDU2.0 у співпраці з Міністерством освіти і науки України за підтримки проєкту технічного співробітництва «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС з енергоефективності в Україні» (далі – проект FEER), який реалізує Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Міністерства економічного розвитку та співробітництва Німеччини та співфінансується урядом Швейцарії.

Семінар проводився у змішаному режимі.

Доповіді стосувалися не лише питанням проектування споруд цивільного захисту, застосуванню сучасних технологій, питанням відновлення пошкоджених конструкцій, термомодернізації, але було також приділено увагу питанням архітектури, плануванню безпечних міст, застосуванню екологічних та ефективних матеріалів.

Стейкхолдер НУ «Чернігівська політехніка» Філіпович Віктор Михайлович поділився практичним досвідом з модернізації та утеплення будівель і споруд. А доповідь на тему «Передові системи термомодернізації будівель і споруд», в рамках короткострокової навчальної програми у сфері енергоефективності та енергозбереження «Сучасні системи термомодернізації будівель і споруд», супроводжувалася демонстрацією зразків утеплювачів.

Після виступів, учасники мали змогу поспілкуватися з заслуженим будівельником України Сергеєвим А.І., який прийняв активну участь у обговоренні доповідей та розповів про власний життєвий досвід в сфері будівництва.

Також під час проведення заходу було відзначено здобувачів вищої освіти, що займаються науково-дослідними роботами: нагороджено Подяками ректора НУ «Чернігівська політехніка» здобувача гр. МБА-232 Лужецького Р.В. за НДР «Геотехнічний моніторинг об’єктів пошкоджених військовими діями», наукові керівники: к.т.н. Корзаченко М.М., к.т.н. Прибитько І.О.; здобувача гр. МБА-232 Хоменко О.В. за НДР «Особливості проектування споруд цивільного захисту з урахуванням змін нормативних документів», наукові керівники: к.т.н. Ганєєв Т.Р., Корзаченко М.М. та відзначено грамотами здобувачів гр. МБА-232 Дергунова Ю.А., та Стрілець І.В. Роботи проведені в рамках наукового гуртка «Будівельна механіка та розрахунок будівель і споруд – від древніх зодчих до сьогодення».

Конференція “Сучасна архітектурна освіта: Відбудова та розвиток в європейському контексті”

23 листопада 2023 р. викладачі кафедри Технологій зварювання та будівництва та кафедри Архітектури та дизайну середовища НУ “Чернігівська політехніка” прийняли участь у роботі ХV Всеукраїнської наукової конференції “Сучасна архітектурна освіта: Відбудова та розвиток в європейському контексті”, яка проходила в онлайн-форматі на Архітектурному факультеті КНУБА. Дякуємо організаторам та учасникам за цікаві доповіді.

Конференція “ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ТЕРИТОРІЙ: ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА. ПОСТВОЄННЕ ВІДНОВЛЕННЯ”

16 листопада 2023 р. здобувачі та викладачі кафедри технологій зварювання та будівництва НУ “Чернігівська політехніка” прийняли участь у роботі VІІ Міжнародної науково-практичної конференції здобувачів вищої освіти і молодих учених «ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ТЕРИТОРІЙ: ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА. ПОСТВОЄННЕ ВІДНОВЛЕННЯ», яка проходила на базі Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова. Хотілося би подякувати колегам за організацію і проведення даного заходу, змістовні і цікаві доповіді. Однією з таких доповідей на пленарному засіданні було ознайомлення учасників конференції з практичними роботами аспіранта ХНУМГ імені О. М. Бекетова Анатолія Бутенко, який займається питаннями відновлення будівель і споруд, що зазнали пошкоджень внаслідок військових дій, та представлення ним доповіді: “Відновлення пошкоджених будівельних об’єктів унаслідок бойових дій. Улаштування захисних споруд цивільного захисту”. Бажаємо учасникам конференції плідної роботи, впровадження їх напрацювань у життя та мирного неба.

Форум «Навички майбутнього. Україна»

12-13 жовтня співробітники кафедри технологій зварювання та будівництва взяли участь у форумі «Навички майбутнього. Україна», який проводився на базі НУ «Запорізька політехніка».

Під час форуму були представлені такі теми:

· Майбутнє: навички та компетентності вченого;

· Цього разу буде по-іншому: Суперсила навичок для роботи в майбутньому;

· Система освіти дорослих України: сучасний стан, виклики, пов’язані з війною;

· Формування цифрової компетентності інженерів;

· Що потрібно вміти, щоб бути ефективним у «зеленій» економіці майбутнього?

· Українці, які прибули до Австрії: кваліфікації, перспективи, шанси;

· Навички, кваліфікації, професійні ніші та індустрії, необхідні для модернізації України;

· Нові знання — нові технології — нові освітні програми.

Другий день форуму був присвячений темі: «Навички та компетентності майбутнього — передумови для розроблення новітніх освітніх програм». Цікавими та дискусійними виявили практичний кейс «Ринок праці України. Співпраця Державної служби зайнятості з закладами освіти під час реалізації державних програм з перепідготовки та навчання» від Дениса Олійника та міні-тренінг «Управління особистими знаннями як основа успішної кар’єри в сучасному світі» від Вікторії Олешко — фасилітаторки, експертки з управління знаннями.

Обговорені теми дали змогу глибше зрозуміти важливість розвитку навичок та компетентностей для успішного майбутнього.

ХІІІ Міжнародна науково-практична конференція «КОМПЛЕКСНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСІВ ТА СИСТЕМ -2023»

Міжнародна конференція https://conference-chernihiv-polytechnik.com/kzyatps-2023-2/

є чудовою нагодою для проведення гостьових лекцій провідними науковцями.

25 та 26 травня здобувачі вищої освіти першого (бакалаврського), другого (магістерського) освітнього рівня освітньої програми “Технології та устакування зварювання”, гарант першого освітнього рівня освітньої програми “Технології та устакування зварювання” Болотов Г.П. та всі бажаючі мали змогу долучитися до гостьових лекцій:

Фальченка Юрія Вячеславовича, д.т.н., с.н.с., завідувача відділу Вiддiл фiзико-металургiйних процесiв зварювання легких металiв і сплавiв № 007, Інститут електрозварювання ім.Є.О.Патона Національної академії наук України та

Шльонського Павла Сергійовича, к.т.н., завідувача лабораторії Лабораторія зварювання, різання та обробка металів вибухом № 36, Інститут електрозварювання ім.Є.О.Патона Національної академії наук України

Всеукраїнська науково-практична конференція студентів, аспірантів та молодих учених

19-20 квітня на базі НУ “Чернігівська політехніка” відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція студентів, аспірантів та молодих учених «Новітні технології у науковій діяльності і навчальному процесі» .

На кафедрі технологій зварювання та будівництва було проведення засідання двох підсекцій у змішаному режимі:

“ЗВАРЮВАННЯ ТА СПОРІДНЕНІ ПРОЦЕСИ І ТЕХНОЛОГІЇ” та “АРХІТЕКТУРА І БУДІВНИЦТВО”.

Дякуємо нашим ЗСУ, що мали змогу зустрітися на базі кафедри з нашими студентами. І ми, і вони дуже скучили за такими заходами “вживу”.

Дякуємо всім учасникам за цікаві і змістовні доповіді та бажаємо успіхів в майбутніх наукових дослідженнях!

Міжнародний вебінар “Реалізація вимог професійних стандартів у вищій школі”

20 січня 2023 року Федерація роботодавців України спільно з Національним агентством кваліфікацій та RTU – Rīgas Tehniskā Universitāte провели міжнародний вебінар “Реалізація вимог професійних стандартів у вищій школі”, на якому розглядалися питання щодо інтегрування вимог професійних стандартів у стандарти вищої освіти та освітні програми. В даному заході прийняли участь і викладачі кафедри технології зварювання та будівництва.

ТОП спікери вебінару: член Національного агентства кваліфікацій Юрій Рашкевич та заступниця декана, завідувачка кафедри технологій якості факультету інженерної економіки та менеджменту Ризького технічного університету, заступниця голови Ради галузевих експертів з бізнесу, фінансів, бухгалтерського обліку та адміністрування Інга Лапіна (Латвія).

Під час вебінару спікери розповіли про переваги і ризики інтегрування вимог професійних стандартів, повні та часткові професійні кваліфікації у вищій школі, акредитацію програм, які реалізують вимоги професійних стандартів.

Також спікери розповіли яким чином виші враховують в освітніх програмах вимоги професійних стандартів. Чи вносяться зміни в освітні програми при внесенні змін до професійних стандартів та як відповідає (повинен відповідати) зміст підготовки студентів вимогам ринку праці, моніторинг відповідності програм, його якість та участь роботодавців. Юрій Рашкевич під час свого виступу висловив думку, що 25% вибіркових дисциплін, які містяться в навчальних планах вишів можливо і доцільно в певних гуманітарних напрямках, проте досить сумнівно в технічних спеціальностях (зокрема спікери під час виступів та диспутів наводили приклади саме з підготовки фахівців будівельного напрямку), де вибір дисциплін повинен бути доручений фахівцям.

1 2