«Цифрові технології в галузі архітектури та будівництва»

17 травня в рамках тижня науки на кафедрі технологій зварювання та будівництва був проведений науковий семінар «Цифрові технології в галузі архітектури та будівництва».

Всі доповіді таким чи іншим чином були пов’язані з тематикою проєкту: The BRIDGE (101127884-ERASMUS-EDU-2023-CBHE-STRAND-2) «Подолання розриву між університетом і промисловістю: інноваційна магістерська навчальна програма, що підтримує розвиток зелених робочих місць і цифрових навичок в українському будівельному секторі» (https://stu.cn.ua/mizhnarodna-diyalnist/mizhnarodni-programy-ta-proekty/proyekt-the-bridge/).

Здобувачі та викладачі кафедри презентували свої напрацювання у галузі будівництва, архітектури та механічної інженерії, зокрема:

  • сучасні технічні і технологічні можливості фотограмметрії при 3D-скануванні будівель і споруд;
  • моделювання параметричних об’єктів та їх використання в сучасній архітектурі та дизайні;
  • інформаційно-розрахункові системи для об’єктів механічної інженерії;
  • інформаційні технології та системи в матеріалознавстві;
  • технології інформаційного моделювання об’єктів будівництва (BIM) у програмному комплексі ЛІРА-САПР;
  • цифрові технології Allplan при виконанні архітектурно-будівельних проєктів;
  • програмний комплекс “Будівельні технології: Кошторис”;
  • макетування з використанням CNC-технологій,
  • розробка та виготовлення обладання для лабораторій кафедри за допомогою адитивних технологій 3D-друку, тощо.

відбулося нагородження найкращих доповідачів Секції 19 “Будівництво та цивільна інженерія” ХІV Міжнародної науково-практичної конференції студентів, аспірантів та молодих учених «ЮНІСТЬ НАУКИ – 2024», що проходила 24-26 квітня в Чернігівській політехніці.

Щиро дякуємо всіх учасникам семінару за презентації та участь у обговоренні доповідей!

IEEE 42nd International Conference on Electronics and Nanotechnology (ELNANO)

On May 13-16, 2024 Associate Professor of Department of Welding Technologies and Construction Maksym Bolotov took part at online IEEE 42nd International Conference on Electronics and Nanotechnology (ELNANO), which was held in frames of IEEE Kyiv Polytechnic Week at Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute with a report dedicated to the commercially pure Titanium Grade 2 Series surface hardening by plasma nitriding in a glow discharge.

Гостьова лекція Деркача Олега Леонідовича “Застосування методів теорії руйнування до вібраційної діагностики пошкоджень конструкцій”

04 травня на кафедрі технологій зварювання та будівництва відбулася гостьова лекція Деркача Олега Леонідовича, к.т.н., ст. дослідника, завідувача відділу коливань і вібраційної надійності Інституту проблем міцності імені Г.С. Писаренка НАН України на тему: “Застосування методів теорії руйнування до вібраційної діагностики пошкоджень конструкцій”.

Лекцію було проведено в рамках вивчення дисципліни “Спеціальні розділи міцності” для здобувачів освітньої програми “Технології та устаткування зварювання” спеціальності 131 Прикладна механіка другого (магістерського) освітнього рівня.

До лекції мали змогу долучитися всі бажаючі.

Слухачі мали змогу дізнатися про сучасні прграмні продукти, які використовуються для проведення зазначених досліжень (ANSYS, MATLAB).

Зустріч завершилася цікавим обговоренням представлених матеріалів.

Науково-дослідна робота студентів

З дотриманням безпеки учасників освітнього процесу на кафедрі технологій зварювання та будівництва продовжуються науково-дослідні роботи з дослідження будівельних матеріалів. Дякуємо учасникам за активну участь під час відбору зразків, обстеження об’єктів та проведення робіт в лабораторних умовах. Результати досліджень будуть опубліковані в тезах конференцій університету.