Екскурсія для студентів спеціальності 192 Будівництво та цивільна інженерія на об’єкт з відновлення Чернігівської центральної районної лікарні.

На початку листопада відбулася цікава екскурсія для здобувачів вищої освіти спеціальності 192 Будівництво та цивільна інженерія на об’єкт з відновлення Чернігівської центральної районної лікарні. Медзаклад зазнав серйозних ушкоджень ще на початку 2022 року внаслідок російського авіаудару та бомбардувань. Реалізують проєкт завдяки благодійній пожертві в межах глобальної ініціативи «UNITED24». На об’єкті завершені демонтажні роботи покрівлі, цегляної кладки до третього поверху закладу, демонтаж дверних та віконних блоків, а також ліфтових шахт. Виконано монтаж віконних блоків, замінено пошкоджені плити перекриття, відновлено цегляну кладку, тривають роботи по посиленню цегляних елементів та облаштуванню покрівлі. Ремонтні роботи у лікарні виконані майже на 70%. Повністю завершити ремонт поліклінічного відділення планується до кінця цього року. Дякуємо члену ради роботодавців НУ «Чернігівська політехніка» Філіповичу Віктору за цікаву екскурсію.

Екскурсія на підприємство ТОВ «ЮТЕКС Україна»

Сьогодні, в рамках екскурсії на підприємство ТОВ «ЮТЕКС Україна» – одного з лідерів по виробництву оптичного кабеля на території України, здобувачі першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти освітньої програми Технології та устаткування зварювання мали змогу поспілкуватися з представниками регіонального бізнесу і дізнатися про актуальні тренди та сучасні напрямки розвитку в галузі виробництва оптоволоконних систем. Також, обговорено можливість проходження практики на підприємстві із майбутнім працевлаштуванням здобувачів.

ПРОГРАМА МОБІЛЬНОСТІ THE BRIDGE У СЛОВАЦЬКОМУ ТЕХНІЧНОМУ УНІВЕРСИТЕТІ В БРАТИСЛАВІ

У рамках проєкту The Bridge («Подолання розриву між університетом і промисловістю: інноваційна магістерська навчальна програма, що підтримує розвиток зелених робочих місць і цифрових навичок в українському будівельному секторі», 101127884-ERASMUS-EDU-2023-CBHE-STRAND-2) відбулася поїздка українських партнерів по програмі мобільності в Братиславу.

Організаторами цього заходу виступили Словацький технічний університет у Братиславі (STUBA) та Словацька палата інженерів-будівельників (SKSI).

Представники Чернігівської політехніки Михайло Руденко Mykhailo Rudenko (кафедра технологій зварювання та будівництва) та Антоніна Кологойда Антоніна Кологойда (кафедра автомобільного транспорту та галузевого машинобудування) взяли участь у «Summer Course on Building Performance Simulation», який відбувся з 1.07 по 5.07.2024р. https://summercamp2024.cab.sk/

Відповідно до програми виконання проєкту відбулося ознайомлення з досвідом ВІМ-моделювання словацьких партнерів консорціуму The Bridge, навчання викладачів, що будуть викладати на освітній програмі, можливостям моделювання за допомогою сучасних програмних комплексів, таких як Physibel (https://www.physibel.be), AnTherm (http://www.antherm.at/antherm), Design Builder (https://designbuilder.co.uk).

Під час літньої школи були проведені заходи з контролю якості управлінням проєктом, його впровадженням та розповсюдженням.

Представники Чернігівської політехніки успішно пройшли навчання, склали тест, запропонований Палатою інженерів-будівельників та отримали Сертифікати про проходження тренінгу за проєктом «The Bridge».

Стажування за програмою Allplan BIM: Architecture

3 19 березня по 24 квітня викладачі кафедри успішно пройшли стажування за програмою Allplan BIM: Architecture (60 hours or 2 credits ECTS).

Nemetschek Allplan (Allplan Architecture) – це спеціалізована система проєктування, в якій реалізований комплексний підхід до архітектурного та будівельного проєктування.

Основна перевага даного програмного забезпечення, яку відзначають користувачі – це надійність на кожному етапі створення проєктів. Allplan дозволяє створювати віртуальну будівлю, а потім втілювати проєкт у життя. Всі помилки та неточності виявляються на ранньому етапі проєктування, що значно пришвидшує будівництво та зменшує витрати. Allplan Architecture BIM забезпечує найвищу точність моделювання, дозволяє виконувати робочі креслення і зведені таблиці будівельних матеріалів, а також уможливлює створення фотореалістичних візуалізацій.

Більше інформації щодо програмного забезпечення тут https://www.allplan.com/

Підвищення кваліфікації викладачів відбувалося з метою підготовки до запровадження оновленої освітньої програми для проєкту: The BRIDGE (101127884-ERASMUS-EDU-2023-CBHE-STRAND-2) «Подолання розриву між університетом і промисловістю: інноваційна магістерська навчальна програма, що підтримує розвиток зелених робочих місць і цифрових навичок в українському будівельному секторі» (https://stu.cn.ua/…/mizhnarodni…/proyekt-the-bridge/).

Дякуємо команді Allbau Software UA / Allplan UA (https://www.facebook.com/allplanUA) за надану можливість!

Зустріч з представниками навчального центру “Le Gabion”

31 травня відбулась зустріч з представниками навчального центру “Le Gabion”, який спеціалізується на побудові екобудівель.

Мета зустрічі: познайомитися з колективом НУ “Чернігівська політехніка”, розповісти про процес створення будівельних проєктів, в основі яких буде використання біо- та геоматеріалів. В подальшому планується розвиток проєкту для заохочення більш широкого використання екологічних матеріалів у будівництві.

Зустріч пройшла в дружній атмосфері! Щиро дякуємо нашим французьким партнерам за співпрацю та бажання створювати нові суспільно корисні проєкти!

Програма підвищення кваліфікації “TechnoMay-2024: сучасна інженерія”

24 травня викладачі нашої кафедри Ганєєв Тімур та Прибитько Ірина взяли участь у програмі підвищення кваліфікації “TechnoMay-2024: сучасна інженерія” в якості спікерів.

Для проведення даного стажування заходу об’єдналися 5 українських університетів:

• Таврійський державний агротехнологічний університет ім. Д.Моторного;

Херсонський національний технічний університет;

• Національний університет біоресурсів та природокористування України;

• Львівський національний університет природокористування;

• Національний університет “Чернігівська політехника”.

Програма підвищення кваліфікації інженерно-технічного спрямування у дистанційному форматі на тему: “Сучасна інженерія” призначена для педагогічних, науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти, здобувачів освіти, аспірантів та фахівців-практиків, які бажають ознайомитися з сучасними технологіями та методиками у сфері інженерії.

Учасники цієї програми отримають сертифікат про підвищення кваліфікації обсягом 60 годин (еквівалентно 2 кредитам Європейської кредитно-трансферної системи – ЄКТС). Цей цикл семінарів та майстер-класів запланований на період з 20 по 31 травня 2024 року.

Тематика програми охоплює різні аспекти сучасної інженерії, включаючи новітні технології, інновації у виробництві, принципи та методи роботи з даними, штучний інтелект тощо. Очікується, що учасники отримають не лише теоретичні знання, а й практичні навички, які будуть корисні в їхній професійній діяльності.

Проєкт MRIYA

17 травня в рамках наукового семінару «Цифрові технології в галузі архітектури та будівництва» наші дівчата з БА-211 (Бондар Катерина, Крищенко Ольга, Лещенко Тетяна, Сай Анастасія) представили свій проєкт MRIYA, з яким вони брали участь у Hackathon Wood Technology (Латвія).

Проєкт був виконаний разом зі здобувачами нашого дружнього університету Національний університет “Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка”

Цифрове 3D-сканування архітектурних пам’яток за підримки ЮНЕСКО

30 квітня та 1 травня здобувачі вищої освіти спеціальностей 192 «Будівництво та цивільна інженерія», 191 «Архітектура та містобудування» та 131 «Прикладна механіка» взяли участь у тренінгах від ЮНЕСКО щодо цифрового 3D-сканування архітектурних пам’яток .

Робота місії ЮНЕСКО/ІКОМОС пов’язана з розширеним документуванням стану збереження та оцінки пошкоджень елементів об’єктів в історичному центрі Чернігова (29 квітня – 3 травня 2024 року).

Студенти змогли познайомитися з поважними експертами програми ІКОМОС та ЮНЕСКО, а саме:

– Віктором Мануелем Мота Ферейрою (Португалія) – доцентом Лісабонського університету (Лісабонської школи архітектури), співкоординатором лабораторії 3D-сканування архітектурного факультету Лісабона (FAUL/CIAUD), експертом Міжнародного комітету архітектурної фотограмметрії CIPA Heritage Documentation, членом дослідницької групи “ArcHC_3D” в CIAUD, доктором філософії в галузі регіонального та міського планування;

– Пітером-Яном Де Восом (Бельгія) – істориком будівництва в інституті регіональної спадщини Erfgoed Leiden en Omstreken, спеціалістом в галузі історичних будівель в урбаністичному контексті і застосуванні цифрового документування для збереження архітектурної спадщини, членом Нідерландської асоціації істориків будівництва, членом правління Міжнародного комітету історичної фотограмметрії (CIPA Heritage Documentation);

– Маргаритою Скаманцарі (Греція) – науковим співробітником лабораторії фотограмметрії школи сільської, геодезичної та геометричної інженерії Афінського національного технічного університету, консультанта у сфері документації пам’яток архітектури;

– Сергієм Ревенко (Україна) – експертом з лазерного сканування та фотограмметрії Київського національного університету будівництва та архітектури, волонтером, фахівцем з документування руйнувань культурної спадщини України.

Цікавими виявилися не тільки лекції від професіоналів, а й самі майстер-класи з фотограмметрії та лазерного 3D-сканування архітектурних пам’яток, зокрема нашого Драмтеатру. Хлопці та дівчата змогли попрацювати з сучасним обладнанням в цій сфері, а також ознайомилися зі спеціалізованим програмним забезпеченням для опрацювання моделей.

Hackathon Wood Technology

Команда Чернігівської політехніки у складі:
Бондар Катерини,
Крищенко Ольги,
Лещенко Тетяни,
Сай Анастасії,
здобувачок освітньої програми «Будівництво та цивільна інженерія» групи БА-211 наразі перебуває в Латвії в Відземському університеті прикладних наук (Vidzeme University of Applied Sciences) і готується до участі в Hackathon Wood Technology (23 – 25 лютого 2024).

Метою Хакатону є заохочення співпраці між учасниками для розробки рішень, які йдуть шляхом сучасної цифровізації, сталого та адаптивного дизайну з урахуванням контексту деревини у будівництві, вирішення проблем у деревному та циркулярному будівництві, будівництві інтер’єрів та приміщень для проведення заходів. Ідея полягає у заохоченні молоді до інноваційних рішень, сприянні майбутньому, де технології та екологічна свідомість сходяться у сфері застосування деревини.
Бажаємо успіхів нашим дівчаткам і тримаємо кулачки!

Екскурсія на будівництво

Спільна команда здобувачів вищої освіти магістерського та бакалаврського рівня спеціальностей 131 Прикладна механіка освітньої програми “Технології та устаткування зварювання” та “Технології машинобудування, Комп’ютерні системи проєктування” (групи ЗВ-211, ЗВ-201, ТМ-211, КСП-211, МЗВ-231, МТМ-231) та 192 Будівництво та цивільна інженерія (групи БА-211/212, ПЦ-201, БА-231, МБА-231) в рамках співпраці з бізнесом відвідали ЖК Paradise Life (м. Чернігів, просп. Перемоги, 131) компанії S&S Construction.

Це будівельна компанія, яка почала діяльність на ринку нерухомості у 2001 році та вже понад 20 років активно працює на території України, а також інших країн Європи (головний архітектор почесний член Союзу Архітекторів України Хакбаз Нежад Соруш).

Вибір об’єкту обумовлено тим, що компанія S&S Construction спеціалізується на створенні сучасних, комфортних і доступних житлових комплексів через застосування новітніх технологій і матеріалів.

Екскурсія, що попередньо анонсувалася як коротенька виїзна зустріч зі спеціалістами в галузі будівництва, зварювання трубопроводів різних інженерних мереж та зварювання несучих елементів, переросла в серію дискусій про особливості проєктування підземних паркінгів з Сергієм Горбанем (S&S Construction), застосування сучасних технологій та обладнання при облаштуванні інженерних мереж та теплових пунктів від Віталія Чантая (ТОВ «ЧЕРНІГІ­ВГРАДБУД»).

Дякуємо S&S Construction за плідну та цікаву зустріч.

1 2