Захист кваліфікаційних робіт магістрів

25-26 травня на кафедрі відбувся захист кваліфікаційних робіт магістрів за спеціальностями 192 «Будівництво та цивільна інженерія» за освітньо-науковою програмою «Будівництво та цивільна інженерія» та 131 «Прикладна механіка» за освітньо-науковою програмою «Технології та устаткування зварювання».

Незважаючі на надскладні цьогорічні умови підготовки кваліфікаційних робіт, наші здобувачі справилися та продемонстрували цікаві інженерні рішення в галузях будівнитва та машинобудування.

Більшість робіт направлено на вирішення реальних найболючиших задач нашого регіону.

Вітаємо всіх з успішним захистом та бажаємо миру і найскорішої Перемоги!

Науковий семінар на тему: «Відродження»

Шановні друзі!

Щороку в стінах університету восени та на весні ми проводили наукові заходи, присвячені актуальним питанням збереження нашої спадщини.

Викладачі, студенти, науковці, працівники державних та приватних організацій, активісти збиралися в стінах НУ «Чернігівська політехніка» для обміну досвідом, розгляду питань пов’язаних з дослідження будівельних об’єктів та розробки заходів з порятунку занедбаних садиб, будівель та споруд.

Ця традиція була започаткована з 2013 р. – наукові заходи проводилися до дня Святого Миколая (19 грудня), а з 2020 року започатковано проведення подібного заходу ще й до дня Святого Миколи Чудотворця (22 травня).

Після проведення семінару студентів, доповіді яких було відзначено оргкомітетом, нагороджувалися солодкими подарунками та науковою літературою. Цьогоріч (20 травня) в рамках Тижня науки у Національному університеті “Чернігівська політехніка” в режимі онлайн було проведено науковий семінар на тему: «Відродження».

Питання на семінарі стосувалися створення швидкомонтованих містечок й надійних та комфортних будинків.

Одним з ключових питань стало обговорення, щодо терміну експлуатації модульних будівель, та питанням, що з такими модулями необхідно робити після вичерпання їх терміну експлуатації.

Дякуємо за участь та обговорення студентам, інженерам, проектувальникам та активістам!

А Аксютенко Крістіна та Бугаєвський Ілля обов’язково отримають свої солодкі подаруночки.

Круглий стіл: «Проблеми відновлення містобудівної структури та відродження пам’яток історико-архітектурної спадщини Чернігівського регіону»

19 травня 2022 року в рамках Тижня науки у Національному університеті “Чернігівська політехніка” в режимі онлайн було проведено круглий стіл на тему: «Проблеми відновлення містобудівної структури та відродження пам’яток історико-архітектурної спадщини Чернігівського регіону».

В роботі круглого столу взяли участь представники державної влади, провідні фахівці та відомі українські архітектори, зокрема: Артем Глущенко – начальник управління містобудування Чернігівської ОДА, Віталій Пашничук – Голова Чернігівської обласної організації Національної спілки архітекторів України, Тетяна Мазур – директор архітектурно-проєктної фірми «Портал М ЧП», м. Чернігів, Юрій Палеха – доктор географічних наук, професор, лауреат Державної премії в галузі архітектури 2003 року ДІПРОМІСТО, м Київ; Вікторія Якуша – архітекторка, дизайнерка, керівниця дизайн-студії Yakusha Design и лекторія Ya Vsesvit, а також викладачі кафедр архітектури та дизайну середовища, технологій зварювання та будівництва та студенти Національного університету «Чернігівська політехніка».

На зустрічі обговорювалися сучасні містобудівні проблеми Чернігова й населених пунктів Чернігівської області, які виникли у зв’язку з військовою агресією росії, а також було намічено шляхи відновлення пошкоджених будівель, інфраструктури Чернігова та інших населених пунктів області з урахуванням особливостей регіону.

А.І.Глущенко окреслив проблеми, які постали перед містобудівною галуззю Чернігівської області, Ю.М.Палеха анонсував розроблені зміни у містобудівній документації, та проаналізував особливості генерального плану Чернігова і шляхи його подальшого розвитку. Т.Г.Мазур наголосила на важливості розробки містобудівної документації та необхідності розробки комплексних планів на територіях громад, а також розвитку та вдосконалення транспортної та інженерної мережі міста.

В.Д. Пашничук запропонував використання технологій ЗD-сканування визначних архітектурних об’єктів з подальшим виконанням їх віртуальних моделей для туристичної галузі та представив концепцію “міста для людей”.

Представники архітектурно-дизайнерської студії Yakusha Design презентували авторську концепцію міста сталого розвитку та запропонували учасникам круглого столу взяти участь у розробці інноваційного проєкту архітектурного середовища Чернігова.

У дискусії взяли участь А.Глущенко, Ю.Палеха, Т.Мазур, В.Пашничук, В.Якуша, викладачі НУ “Чернігівська політехніка” С.Завацький, О.Пономаревська, О.Савченко, М.Корзаченко, В.Павленко, А.Лукашова, І.Прибитько, М.Корзаченко, а також здобувачі ВО Є.Сахно, А.Шак та інші. Учасники круглого столу відмітили конструктивність обговорення та необхідність у подальшому регулярних зустрічей.