Круглий стіл: «Проблеми відновлення містобудівної структури та відродження пам’яток історико-архітектурної спадщини Чернігівського регіону»

Автор | 20 Травня, 2022

19 травня 2022 року в рамках Тижня науки у Національному університеті “Чернігівська політехніка” в режимі онлайн було проведено круглий стіл на тему: «Проблеми відновлення містобудівної структури та відродження пам’яток історико-архітектурної спадщини Чернігівського регіону».

В роботі круглого столу взяли участь представники державної влади, провідні фахівці та відомі українські архітектори, зокрема: Артем Глущенко – начальник управління містобудування Чернігівської ОДА, Віталій Пашничук – Голова Чернігівської обласної організації Національної спілки архітекторів України, Тетяна Мазур – директор архітектурно-проєктної фірми «Портал М ЧП», м. Чернігів, Юрій Палеха – доктор географічних наук, професор, лауреат Державної премії в галузі архітектури 2003 року ДІПРОМІСТО, м Київ; Вікторія Якуша – архітекторка, дизайнерка, керівниця дизайн-студії Yakusha Design и лекторія Ya Vsesvit, а також викладачі кафедр архітектури та дизайну середовища, технологій зварювання та будівництва та студенти Національного університету «Чернігівська політехніка».

На зустрічі обговорювалися сучасні містобудівні проблеми Чернігова й населених пунктів Чернігівської області, які виникли у зв’язку з військовою агресією росії, а також було намічено шляхи відновлення пошкоджених будівель, інфраструктури Чернігова та інших населених пунктів області з урахуванням особливостей регіону.

А.І.Глущенко окреслив проблеми, які постали перед містобудівною галуззю Чернігівської області, Ю.М.Палеха анонсував розроблені зміни у містобудівній документації, та проаналізував особливості генерального плану Чернігова і шляхи його подальшого розвитку. Т.Г.Мазур наголосила на важливості розробки містобудівної документації та необхідності розробки комплексних планів на територіях громад, а також розвитку та вдосконалення транспортної та інженерної мережі міста.

В.Д. Пашничук запропонував використання технологій ЗD-сканування визначних архітектурних об’єктів з подальшим виконанням їх віртуальних моделей для туристичної галузі та представив концепцію “міста для людей”.

Представники архітектурно-дизайнерської студії Yakusha Design презентували авторську концепцію міста сталого розвитку та запропонували учасникам круглого столу взяти участь у розробці інноваційного проєкту архітектурного середовища Чернігова.

У дискусії взяли участь А.Глущенко, Ю.Палеха, Т.Мазур, В.Пашничук, В.Якуша, викладачі НУ “Чернігівська політехніка” С.Завацький, О.Пономаревська, О.Савченко, М.Корзаченко, В.Павленко, А.Лукашова, І.Прибитько, М.Корзаченко, а також здобувачі ВО Є.Сахно, А.Шак та інші. Учасники круглого столу відмітили конструктивність обговорення та необхідність у подальшому регулярних зустрічей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.