Забезпечення громад кваліфікованими фахівцями, що мають вищу освіту у галузі будівництва та архітектури

16 червня в Управлінні містобудування та архітектури Чернігівської ОДА за участі голів громад Чернігівської області та представників Національного університету «Чернігівська політехніка» відбулася нарада, яка була присвячена питанням забезпечення громад кваліфікованими фахівцями, що мають вищу освіту у галузі будівництва та архітектури. На зустрічі, представники НУ «Чернігівська політехніка»: Прибитько Ірина Олександрівна, керівниця сектора систем менеджменту якості вищої освіти в Національному університеті «Чернігівська політехніка», завідувачка кафедри технологій зварювання та будівництва, Корзаченко Микола Миколайович, заступник директора Центру перепідготовки та заочного навчання та Савченко Олена Віталіївна, завідувачка кафедри архітектури та дизайну середовища розповіли про особливості підготовки фахівців за напрямком 191 «Архітектура та містобудування» та 192 «Будівництво та цивільна інженерія». Питання забезпечення громад фахівцями, які були б обізнані в питаннях архітектури та будівництва, назріло досить давно, і з роками ця проблема лише загострюється. В даний же час, коли громади зазнали та зазнають руйнувань внаслідок військової агресії московитів, це питання не лише відновлення міст і повернення їм привабливості та краси, але і безпеки населення, адже лише фахівці в галузі будівництва можуть створити відповідні умови щодо забезпечення надійних укриттів чи сховищ.

Під час обговорення взяв слово Павленко Володимир Володимирович, Народний архітектор України, доцент кафедри архітектури та дизайну середовища НУ «Чернігівська політехніка», спираючись на власний великий професійний досвід роботи обласним архітектором та досвід роботи колег зарубіжних країн, наголосив на тому, що кожна громада повинна не просто залучити фахівця з відповідною освітою, а прикласти всі зусилля для створення умов роботи архітектора і декількох фахівців в галузі будівництва, створивши таким чином невеликий відділ у громаді, який би займався питаннями розвитку та відбудови населених пунктів.

В.о. начальника Управління містобудування та архітектури Чернігівської ОДА Куреня Сергій Олександрович підтвердив необхідність у забезпеченні громад фахівцями з архітектури та будівництва та закликав голів громад активізувати роботу у цьому напрямку.

Ця зустріч повинна стати першим містком між громадами, які потребують високопрофесійних фахівців в будівництві та архітектурі та Національним університетом «Чернігівська політехніка», який може допомогти у вирішенні даної проблеми, не лише інженерами, які вже отримали дипломи, та готові прийти на допомогу Чернігівщині, але і створенням умов для перепідготовки кадрів на місцях. Так в університеті вже розроблена освітня програма курсів неформальної освіти в сфері будівництва: «Організація та проведення робіт із будівництва, реконструкції, капітального ремонту об’єктів житлових, громадських і промислових будівель», яка складає 90 годин, 3 кредити ЄКТС.

Після обговорення даних питань було вирішено організувати серію зустрічей з метою покрокового роз’яснення громадам, як діяти для підготовки власних кадрів по забезпеченню фахівцями на місцях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *