Навчальна мобільність та координаційна зустріч учасників проєкту «THE BRIDGE» у RWTH Aachen University (м. Аахен, Німеччина)

18-22 листопада 2024 р. у межах реалізації проєкту «THE BRIDGE» №101127884 «Bridging the gap between university and industry: Master Curricular Supporting the Development of Green Jobs and Digital Skills in Ukrainian Building Sector» (ERASMUS-EDU-2023-CBHE-STRAND-2) відбулася навчальна мобільність та координаційна зустріч учасників проєкту у RWTH Aachen University (м. Аахен, Німеччина).

В рамках академічної мобільності команда Чернігівської політехніки ознайомилася з магістерськими програмами з ВІМ технологій, зокрема, з міждисциплінарним курсом – Master course “Resilient Civil Engineering”, відвідала лабораторії університету (Mechanics I Exercise; IAM Labs and Workshops; WZL Laboratory for Machine Tools and Production Engineering; Virtual Lab and aixCAVE) та взяла участь у майстер класах із застосування ВІМ-орієнтованого програмного забезпечення (Siemens NX; FlexPDE тощо).

У межах координаційної зустрічі було здійснено звітування за результатами роботи над реалізацією завдань проєкту у 2023/2024 році.

Академічна мобільність для викладачів «Training Mobility and Quality Assurance Control Meeting in RWTH Aachen University» (програма The BRIDGE)

18 жовтня 2024 року стартувала програма академічної мобільності для викладачів «Training Mobility and Quality Assurance Control Meeting in RWTH Aachen University» в рамках консорціуму проєкту Erasmus+K2 THE BRIDGE «Подолання розриву між університетом і промисловістю: інноваційна магістерська навчальна програма, що підтримує розвиток зелених робочих місць і цифрових навичок в українському будівельному секторі» («Bridging the Gap Between University and Industry: Master Curricular Supporting the Development of Green Jobs and Digital Skills in the Ukrainian Building Sector»).

Чернігівську політехніку в Німеччині представляє делегація у складі:

– Ірина Прибитько, директор ННІ Інженерії, виробництва та будівництва, координатор проєкту від НУ ЧП;

– Тімур Ганєєв, завідувач кафедри технологій зварювання та будівництва;

– Олена Савченко, завідувач кафедри архітектури та дизайну;

– Максим Болотов, доцент кафедри технологій зварювання та будівництва;

– Сергій Олексієнко, доцент кафедри технологій зварювання та будівництва;

– Михайло Руденко, старший викладач кафедри технологій зварювання та будівництва.

Чернігівське територіальне відділення Академії будівництва України

Створення Чернігівського територіального відділення Академії будівництва України

12 листопада відбулося засідання, на якому ректор НУ «Чернігівська політехніка» Олег Новомлинець повідомив, що до університету надійшов лист від Академії будівництва України, в якому академія звертається з пропозицією створення на базі Національного університету «Чернігівська політехніка» Чернігівського територіального відділення Академії будівництва України та просить Новомлинця О.О. очолити дане відділення.

Вирішено підтримати пропозицію, щодо створення на базі Національного університету «Чернігівська політехніка» Чернігівського територіального відділення Академії будівництва України, на посаду голови відділення рекомендувати ректора НУ «Чернігівська політехніка» Новомлинця Олега, секретарем – доцента кафедри технологій зварювання та будівництва – Корзаченка Миколу.

Рекомендувати до складу Чернігівського територіального відділення АБУ наступних осіб: Народного архітектора України Павленка Володимира, директора Навчально-наукового інституту інженерії, виробництва та будівництва, доц. Прибитько Ірину, завідувача кафедрою ТЗБ, доц. Ганєєва Тімура, завідувача кафедрою архітектури і дизайну, проф. Савченко Олену, доц. каф. ТЗБ Олексієнка Сергія, доц. каф. ТЗБ Болотова Максима, ст. викладача каф. ТЗБ Руденка Михайла, доц. каф. архітектури і дизайну Ітченка Дмитра, директора, інженера-будівельника ТОВ «Вольтажком ЛТД» Філіповича Віктора, начальника виробничого-технічного відділу Консорціум «УТБ» Кирду Сергія, заступника директора, інженера-проектувальника ТОВ «АЛЬЯНС БУД ЕКСПЕРТ» Хоменко Олену.

Екскурсія для студентів спеціальності 192 Будівництво та цивільна інженерія на об’єкт з відновлення Чернігівської центральної районної лікарні.

На початку листопада відбулася цікава екскурсія для здобувачів вищої освіти спеціальності 192 Будівництво та цивільна інженерія на об’єкт з відновлення Чернігівської центральної районної лікарні. Медзаклад зазнав серйозних ушкоджень ще на початку 2022 року внаслідок російського авіаудару та бомбардувань. Реалізують проєкт завдяки благодійній пожертві в межах глобальної ініціативи «UNITED24». На об’єкті завершені демонтажні роботи покрівлі, цегляної кладки до третього поверху закладу, демонтаж дверних та віконних блоків, а також ліфтових шахт. Виконано монтаж віконних блоків, замінено пошкоджені плити перекриття, відновлено цегляну кладку, тривають роботи по посиленню цегляних елементів та облаштуванню покрівлі. Ремонтні роботи у лікарні виконані майже на 70%. Повністю завершити ремонт поліклінічного відділення планується до кінця цього року. Дякуємо члену ради роботодавців НУ «Чернігівська політехніка» Філіповичу Віктору за цікаву екскурсію.

Науковий гурток «Будівельна механіка та розрахунок будівель і споруд – від древніх зодчих до сьогодення»

31 жовтня відбулося чергове засідання наукового гуртка «Будівельна механіка та розрахунок будівель і споруд – від древніх зодчих до сьогодення» під керівництвом к.т.н., доцента каф. ТЗБ Корзаченка Миколи. Під час роботи було розглянуто прилад П-10С для випробування ґрунтів на зріз. Декілька приладів було придбано керівником гуртка у вживаному стані. Прилади використовують для польових та стаціонарних випробувань ґрунтів на зріз (визначення кута внутрішнього тертя та зчеплення ґрунту). Здобувачами під керівництвом керівника гуртка було виконано збір та тарування приладів, для можливості використання під час лабораторних робіт з дисциплін Інженерна геологія та основи механіки ґрунтів, Основи та фундаменти, Будівництво на територіях зі складними інженерно-геологічними умовами, та під час подальшої роботи над дослідженнями, що проводять члени гуртка.