Кокурс стартапів

Вітаємо Ігор Петренко з перемогою в конкурсі Startup -Way to Success від НУ «Чернігівська політехніка»!!!

Пишаємося та зичимо нових вершин в перемог!

Підсумки конкурсу стартапів “Startup-Way to Success – 2024”: інновації, які змінюють майбутнє!

Нещодавно, на базі Центру розвитку стартапів та інновацій “Перемога” за підтримки Національного університету “Чернігівська політехніка” відбувся фінал Конкурсу стартапів “Startup-Way to Success – 2024”, який об’єднав креативних студентів, підприємців і навіть школярів з великими ідеями.

Мета конкурсу – підтримати молоді таланти та інноваційні проєкти, які можуть зробити суттєвий внесок у різні сфери суспільного життя. Завдяки підтримці меценатів, призовий фонд у розмірі 50 тисяч гривень був розподілений між переможцями для реалізації їхніх сміливих ідей. Це не просто конкурс, а важливий крок у розвитку стартап-культури та підтримці молодих новаторів на шляху до успіху.

Переможці серед стартапів:

RePolymer — перше місце та 20 тисяч гривень. Цей екологічний проєкт планує використати виграні кошти для придбання сушильної камери, пластифікаторів, модифікаторів і запчастин для 3D-принтера. Команда прагне внести свій внесок у зменшення відходів та сприяти сталому виробництву завдяки переробці пластику.

Rubka Clothing Brand — друге місце та 10 тисяч гривень. Гроші будуть спрямовані на замовлення тканини для пошиття капсульної колекції одягу, а також на оплату 6-місячної підписки на професійне дизайнерське ПЗ. Цей стартап ставить перед собою мету створювати стильний та екологічний одяг із мінімальним впливом на навколишнє середовище.

Зелена відбудова України — третє місце та 10 тисяч гривень. Кошти підуть на проведення курсу з 3D-моделювання, закупівлю канцелярського приладдя та озеленення однієї з відновлених аудиторій Чернігівської політехніки. Проєкт спрямований на відбудову країни з акцентом на екологічні рішення та інноваційні технології.

Переможці серед школярів:

LegoCultChe — перше місце та 5 тисяч гривень. Ця команда планує інвестувати отримані кошти в навчання у сфері ІТ, що дозволить школярам розвивати навички у програмуванні та робототехніці.

Еко-house — друге місце та 5 тисяч гривень. Виграш буде використано для закупівлі стелажів, субстрату, контейнерів, освітлення та насіння для запуску міні-ферми з вирощування мікрогріну. Школярі прагнуть створити свій маленький екологічний оазис і поширити ідею сталого розвитку.

Завдяки підтримці благодійників та меценатів, наші студенти та школярі отримали можливість реалізувати свої ідеї та втілювати сміливі проєкти в життя.

Щиро дякуємо усім, хто зробив цей конкурс можливим! Разом ми будуємо інноваційне завтра, де кожен проєкт стає частиною великої історії успіху!

Засідання робочої групи проєкту The Bridge

17.09.2024 відбулося чергове засідання робочої групи проєкту The Bridge НУ «Чернігівська політехніка», що виконується за програмою Erasmus+ KA2 «Подолання розриву між університетами та бізнесом». Під час зустрічі було обговорено результати поїздки групи викладачів – учасників проєкту до Словацького університету технологій в Братиславі, Словакія в рамках курсу Summer Camp 2024. Кологойда Антоніна та Руденко Михайло поділились досвідом, набутим під час прослуховування курсу, ознайомили з програмним забезпеченням, яке використовується для аналізу енергоефективності та енерговитрат при проєктуванні споруд (EnergyPlus, DesignBuilder, Physibel, AnTherm). Було розглянуто можливості та перспективи впровадження набутих знань в оновлену освітню програму для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти «Будівництво та цивільна інженерія».

Співпраця із навчальною асоціацією екологічного будівництва “Le Gaboin”, France

12.09.2024 в рамках співпраці із навчальною асоціацією екологічного будівництва “Le Gaboin”, France, на чолі із членом ради директорів Richard Lacortiglia, відбулася робоча зустріч викладачів кафедри технологій зварювання та будівництва із провідними фахівцями в галузі урбанізму, зеленого будівництва, використання еко- та біо-матеріалів в будівництві та архітектурі, зокрема Luc Floissac – дослідником в галузі екологічного будівництва, консультантом з питань навколишнього середовища та менеджером “Eco-Etudes”, France. Olivier Gaujard – засновником конструкторського бюро “Gaujard Technologie”, яке спеціалізується на виготовленні дерев’яних конструкцій та біоізоляції. Samuel Courgey – біотехніком, автором книг з біокліматичного дизайну “La conception bioclimatique” та “L’isolation thermique écologique”, а також архітектором Robert Celaire – автором багатьох проєктів, виконаних в стилі Passive House, розробником стандарту ECODOM з екологічно орієнтованого будівництва на французьких тропічних островах.

Під час зустрічі було обговорено низку питань, пов’язаних із залученням фахівців до навчального процесу, зокрема в частині проведення гостьових лекцій. Обговорено можливі їх тематики та намічені основні напрямки подальшої співпраці.

Екскурсія на підприємство ТОВ «ЮТЕКС Україна»

Сьогодні, в рамках екскурсії на підприємство ТОВ «ЮТЕКС Україна» – одного з лідерів по виробництву оптичного кабеля на території України, здобувачі першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти освітньої програми Технології та устаткування зварювання мали змогу поспілкуватися з представниками регіонального бізнесу і дізнатися про актуальні тренди та сучасні напрямки розвитку в галузі виробництва оптоволоконних систем. Також, обговорено можливість проходження практики на підприємстві із майбутнім працевлаштуванням здобувачів.